Dedektör Haber

Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? 

Altın fiyatları, 1 Temmuz Cumartesi gününe girilmesiyle birlikte merakla araştırılan emtialar arasında yer almaya başladı. Cumartesi günü ve bayram olması nedeniyle uluslararası piyasalardaki göstergelere göre değer gören altın fiyatları, 3 Temmuz Pazartesi günü Türkiye piyasasında da değer görecek. Peki, altın fiyatları yükselecek mi düşecek mi? İşte, 1 Temmuz 2023 altın fiyatları hakkında detaylı bilgiler
Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi 1 Temmuz 2023 Gram, çeyrek, ons altın fiyatları hakkında detaylar
Altın fiyatları, 1 Temmuz Cumartesi günü gündemde yer alıyor. Küresel piyasalar enflasyon sorunuyla mücadele ederken para piyasalarında da altın ve dolar arasındaki ilişki bozulmadan devam ediyor. ABD ekonomisine ilişkin beklentilerin değişmesiyle birlikte altın fiyatları volatil seyrediyor.ABD Merkez Bankası Fed’in bu yıl iki faiz artırımı daha yapacağına dair verdiği sinyaller ve en yakın faiz indiriminin 2024 yılında başlayacağı beklentisi altın fiyatlarında hareketliliği destekliyor.Fed’in faiz kararlarının yanında ABD’de açıklanan veriler de altın için yön belirleyici olmada ilk sırada yer alıyor.İşte, altın fiyatları hakkında detaylı bilgiler; 
ABDNİN BÜYÜMESİ BEKLENTİLERİN ÇOK ÜSTÜNDE GELDİ
ABD’NİN BÜYÜMESİ BEKLENTİLERİN ÇOK ÜSTÜNDE GELDİABD Ekonomik Analiz Bürosu’nun yaptığı açıklamaya göre, ilk çeyrek için ikinci tahminde yüzde 1,3 olan GSYH büyüme hızı, final rakamlarla yüzde 2 seviyesine çıktı. Piyasalarda beklenti ise büyümenin finalde yüzde 1,4 olacağıydı.İŞSİZLİK BAŞVURULARI DA AZALDIABD’de haftalık işsizlik başvuruları 26 bin azalarak 239 bin seviyesinde gerçekleşti. Bu veride beklentiler ise 264 bin olmuştu. Bu veri de ABD ekonomisi için olumlu yorumlandı ve altın için negatif etki gösterdi.

ONS ALTIN 3.5 AYIN DİBİNDE
ONS ALTIN 3.5 AYIN DİBİNDEOns altın fiyatları ABD’den gelen büyüme ve işsizlik başvurusu rakamlarının etkisiyle gerileme gösterdi. Dün 1893 dolara kadar gerileyen ons altın en son bu seviyeleri 15 Mart 2023 tarihinde görmüştü. Yaklaşık 3.5 ayın dibine gerileyen ons altın bugüne 1908 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 1906 dolar en yüksek de 1909 dolar seviyesini gördü. Şu sıralar 1908 dolardan işlem görüyor.
GRAM ALTIN SAKİN SEYREDİYOR
GRAM ALTIN SAKİN SEYREDİYORİç piyasaların Kurban Bayramı nedeniyle kapalı olmasından ötürü gram altın tarafında alışverişler oldukça düşük seyrediyor. 27 Haziran 2023’te 1621 lira ile tarihi yüksek seviyeye ulaşan gram altın bugüne 1596 liradan başladı. Gün içinde en düşük 1592 lira, en yüksek de 1602 lirayı gördü. Şu sıralar 1591 liradan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir